مقالات

چرا باید یک سیستم امنیت خانگی تهیه کرد ؟

blank

چرا یک سیستم امنیت خانگی تهیه می کنید ؟

 

هدف اصلی یک سیستم امنیت خانگی این است که افراد متجاوز بالقوه را تشخیص داده و آنها را بترساند ، قیل از اینکه صدمات زیادی وارد کنند یا حتی قبل از اینکه مجرم وارد عمل شود و در واقع روشن است که می تواند جلوی جرم را بگیرد .

بر خلاف یک سگ نگهبان ، سیستم های امنیتی می توانند از سنسورهای حرکتی و دوربین های مداربسته برای ضبط سارق استفاده کرده و به پلیس اطلاع دهند . علاوه بر این نشان داده شده که دوربینهای امنیتی ، جرم در اماکن عمومی را کاهش داده و به دستگیری مجرمان کمک می کند .

سیستم امنیتی هم چنین می تواند در پس انداز کردن بیمه صاحب خانه کمک کند .

به گفته اسکات هولمن ، مدیر روابط عمومی موسسه بیمه ، شرکتهای بیمه برای مشتریانی که سیستم امنیتی نصب می کنند 5 % تا 20%  تخفیف در حق بیمه در نظر گرفته اند . علاوه بر این دوربینهای مداربسته می توانند به طرح دعوی کمک کنند .

 

سیستم های امنیتی خانگی به طور 100 % نمی توانند از ورود مجرمان جلوگیری کنند اما با این وجود در صورتی که به طور صحیح نصب شوند حفاظت و آرامش را برای شما به ارمغان می آورد .

نحوه خرید سیستم امنتی خانگی :

هنگام خرید سیستم امنیتی خانگی لازم است مراحل زیر را طی کنید :

 

 1. در مورد اینکه چه میزان محافظت نیاز دارید تصمیم گیری کنید : این موضوع تا حد زیادی به میزان جرم و جنایت در منطقه شما وابسته است . هم چنین این موضوع را در نظر بگیرید که سیستم امنیتی را فقط در حالتی می خواهید که در خارج از منزل هستید یا زمانی که در در منزل هم هستید می خواهید .
 2. بودجه خود را تعیین کنید : سیستم های امنیتی به اندازه گذشته گران قیمت نیستند ، اما بسته به تعداد سنسورها و سایر ابزارهای نصب شده و هم چنین نوع برنامه مانیتورینگ می توانید هزینه ها را اضافه کنید .
 3. اگر می خواهید سیستم خود را به صورت حرفه ای نصب کنید یک نماینده از شرکت برای بازدید از خانه جهت مشاوره و گرفتن پیشنهاد در نظر بگیرید

معایب :

 1. هزینه بالای خرید ، پیچیدگی نصب ، هزینه نظارت ماهانه
 2. این موضوع که پلیس سریعتر حضور می یابد یا اینکه سارق سریعتر مرتکب جرم می شود را تضمین نمی کند

مزایا :

 1. می تواند به بازدارندگی از جرم و جنایت کمک کند .
 2. می تواند در تهیه گزارش پلیس کمک کند به خصوص اگر دوربین داشته باشید .
 3. می تواند به صرفه جویی در هزینه بیمه صاحب خانه کمک کند .
 4. موجب ارتقای آرامش فکری صاحب خانه می شود .

منبع : usnews.com

1 نظر در “چرا باید یک سیستم امنیت خانگی تهیه کرد ؟

 1. blank سید احسان موسوی گفت:

  فعلا استفاده نکرده ام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یک =