image چگونه در بازار دوربین مداربسته پیشرفت کنیم؟ image نکات اولیه نصب و راه اندازی و دریافت کد فعال ساز F9

دزدگیر اماکن از چه اجزایی تشکیل شده است؟

یک دستگاه دزدگیر اماکن، شامل یک یا چند حسگر به منظور تشخیص ورود غیر مجاز و یک سیستم هشدار به منظور اعلام این ورود غیر مجاز می شود. یک دزدگیر اماکن معمولا از اجزای زیر تشکیل می شود:

1 . حسگر یا سنسور :

این سنسورها باید داخل، یا اطراف منطقه تحت پوشش نصب شوند. روش عملکرد سنسورها متفاوت هستند. از جمله این روش ها می توان به نظارت بر درب های ورود و خروج و پنجره ها، مانیتورینگ حرکت، صدا، ارتعاش و … اشاره نمود.

شوک سنسور بی سیم S1
شوک سنسور بی سیم S1

قابلیت نصب بروی دیوار و شیشه

مگنت بی سیم فایروال
مگنت بی سیم M1

قابلیت نصب برروی در و پنجره

مایکرو ویو باسیم فایروال S2
مایکرو ویو باسیم S2

قابلیت ساپورت 360 درجه

2 . پنل کنترل زنگ هشدار:

پنل به منزله مغز برای دزدگیر اماکن است. این قسمت، توانایی خواندن سیگنال های ورودی، وضعیت روشن/خاموش و تشخیص ورود غیر مجاز را دارد. انواع مدرن آن، به شکل یک یا چند بورد کامپیوتری است که داخل یک محفظه فلزی قرار دارد و به یک منبع تغذیه متصل است.

3 . صفحه کلید:

صفحه کلیدها، دستگاه های کوچکی هستند که اغلب بر روی دیوار نصب می شوند. این دستگاه ها به عنوان یک رابط بین انسان و دزدگیر اماکن هستند. این دستگاه های کوچک علاوه بر صفحه کلید، دارای یک چراغ نشانگر و یک صفحه نمایشگر نیز هستند.

4 . تجهیزات هشدار دهنده:

وضعیت خطر، توسط سیستم هشدار دهنده به کاربر یا نیروهای امنیتی اعلام می شود. اغلب این هشدارها به شکل زنگ، آژیر و یا چراغ های چشمک زن هستند.

آژیر بی سیم فایروال A3
آژیر بکاپ بی سیم A3

باطری بک آپ پرقدرت

بلندگو شرکتی فایروال B1
بلندگو شرکتی A1

پایه فلزی ، ضد آب

آژیر باسیم تک صدا فایروال
آژیر باسیم تک صدا A2

پایه فلزی ، جریان مصرفی 1200MA

برخی از این دستگاه ها با تعداد مشخصی از شماره های ذخیره شده در حافظه خود تماس می گیرند و فقط آژیر پخش می کنند، در نتیجه مالک دستگاه را از احتمال خطر در محل نصب دستگاه مطلع می کنند . در نوع دیگر این دستگاه بجای پخش آژیر به هنگام تماس تلفنی، آدرس و پیامی را که مالک دستگاه بر روی آن با صدای خود ضبط نموده ، پخش می شود و بنابراین کاربر می تواند یکی از شماره های دستگاه را به نیروی انتظامی و یا گشت نگهبانی محله اختصاص دهد.

5 . تجهیزات امنیتی:

این تجهیزات شامل نورافکن و دوربین مدار بسته هستند که حرکات مشکوک را شناسایی می کنند.

6 . اتصالات داخلی:

بین اجزای مختلف دزدگیر اماکن، اتصالاتی وجود دارد. این اتصالات یا به شکل بی سیم و از طریق شبکه و یا به شکل سیم کشی می باشند.

نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود.